Hakkımızda


Takıya olan merakım küçük yaşlarda başladı. Annemin mücevhere olan ilgisiyle Kapalıçarşı’da hanların içinde küçücük atölyelere giderdik. Ben de her seferinde o atmosfer ve takılardan çok büyülenirdim. Oradaki ustalarla konuşur, hep sorular sorardım. Bir gün benim de tezgahın o tarafında olduğumu hayal ederdim. Yıllar geçti, Saint Pulcherie Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversite’sinde 4 yıl boyunca Reklamcılık bölümünde okudum. Uluslararası reklam ajanslarında global markalarla çalıştıktan sonra masanın öbür tarafına geçtim ve İngiliz aksesuar devi Accessorize’da uzun yıllar pazarlama yöneticiliği yaptım. 

Çok keyifle çalıştığım o günlerden sonra bir gün geldi ve o çocukluğumda hayalini kurduğum markayı kurmaya karar verdim. 2017 senesinin son aylarında ECCE markasını kurdum. Kurumsal hayatta çalışma deneyimim olmasına rağmen her zaman kendi işimi yapmayı planlıyordum. Mücevhere olan tutkumu keşfettiğim dönemde de bu tutkuma yoğunlaşmam gerektiğini fark ettim, kendime ve arkadaşlarıma tasarladığım mücevherlerin beğenilmesi ve en önemlisi de benim bu süreçte kendimi çok keyifli hissettiğimi keşfedişimle markamı kurmaya karar verdim. Bu süreçte gördüm ki tüm zorluklarına rağmen hiç sıkılmadan, aşkla emek verebiliyorum, işte o noktada doğru bir yolda ilerlediğime karar verdim. 

Markamın adı kendi adımdan geliyor, ‘Ece’; ‘kraliçe’ demek ve her kadın kendini kraliçe gibi hissetmekten mutluluk duyar düşüncesiyle daha da baskın okunsun diye +1 ‘C’ harfi ile ‘ECCE’ ortaya çıktı. 

ECCE, 2017 Kasım ayında İstanbul’da kurulmuş bir Türk markası; İngiltere, Beyrut, Yunanistan ve Amerika gibi dünyanın birçok ülkesinde kadınların zevkle kullandığı bir marka haline gelerek büyümeye ve hedeflerini aşkla, tutkuyla gerçekleştirmeye devam ediyor.

ECCE'nin size tüm güzelliklerini getirmesi dileğiyle...


Sevgilerimle

ECE